KONST / Litografier / Färglitografi 9201217
nr 920 1217
Lars Norrman
(1915-1979), Sverige
Färglitografi , Lars Norrman (1915-1979), 282/360, kvinnor, motivet: 22 x 40
Kondition: slitage
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
Utrop:
300 kr
måndag 27 oktober 2014
kl 18:15:27
Lars Norrman
Läs mer om Lars Norrman